Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon yerında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe marka yapıu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim sektöründe ocak olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birhayli futbol, sepet topu karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların katı düzen Türkiye’nin en eke özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda yan almaktadır.

KALKO, eğitim yerında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birhayli deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko