Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza sürekli giriş fail ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde bucak yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemeçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram irtibatsı istediği kucakin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çörtmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Elbette Art Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas kucakin ne günah ki çok bir tomar formül bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir tomar bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye haddizatında diğer kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi bileğkonutirin ve takkadak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz bileğkonutiğinde veya kullanıcı adınız bileğkonutiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğkonutirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkonutiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da kâh “bileğkonuikliği son al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini bileğkonutirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?