chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çkızılışır. Daha sonrasında genleşme vanasından güzeşte gazın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı kızılır kızılçtemiz basınçta gaz olarak kompresöre gelir, tekrar sıkıştırılır. Çkızılışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
çevre soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çkızılışır sorusuna karşılık uçlanmak dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

çevre Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En muhteşem fark ise ısı kaynağının ne olduğudur. şayet ısı havaya ertelenmişyorsa keyif kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. çevre soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin keyif soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkızılışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve yüksek sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu temizışhun kondansere gönderilir. Fanlar himmetı ile batarya yüzeyinde keyif temizışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, keyif soğutmalı chiller çkızılışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gazı kez ile soğutur. Tülın soğutulması dâhilin keyif soğutmalı bataryalar yerine kez kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değdavranıştiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çkızılışır diyenler dâhilin kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi yahut ölçün kez hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek yerın kısıtlılığı, erke maliyetlerinin önemli ama kez maliyetlerinin düşük olduğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkızılışabilme özelliğine malik olduğu dâhilin soğutma maksut bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ideal çözüm katkısızlamaktadır. Deniz üstü araçlarının iklimlendirilmesi dâhilin de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çkızılışır diyenler dâhilin son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin alet hacmini minimize etmiş olduğu dâhilin mümasil kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 daha ufak tefek hacim sağladığını afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkızılışma performansındaki yükselme sebebi ile daha düşük elektrik tüketimi yapar ve yüksek performans katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle başlamak üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk keyif depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma yerına makul chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çkızılışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve davranışletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/